• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Alternate Endings: Six New Ways to Die in America

    ★★★

  • The Kitchen

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Woodstock

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • The Gilded Age

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Charlottesville: Race and Terror

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★