Paul has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
God's Country

God's Country

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry