• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • La Luna

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Dog

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • I Still Believe

    ★★