Austin has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★
Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Edit this entry  
20
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shadows

Shadows

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry