Austin has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★
Edit this entry  
10
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry