• Kajillionaire

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Love & Saucers

    ★★★★★

  • Wild

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The One I Love

    ★★★★★

  • The Tribe

    ★★★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Oslo, August 31st

    ★★★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★★

  • Attenberg

    ★★★★★

  • Trash Humpers

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • Mary and Max

    ★★★★★

  • The Baader Meinhof Complex

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Empaná de Pino

    ★★★★★

  • The Happening

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★★

  • Basic Sanitation, The Movie

    ★★★★★

  • Mister Lonely

    ★★★★★

  • Grindhouse

    ★★★★★

  • The Go-Getter

    ★★★★★

  • Smiley Face

    ★★★★★

  • Manufactured Landscapes

    ★★★★★

  • Lots of Ice and a Little Bit of Water

    ★★★★★

  • Four Eyed Monsters

    ★★★★★

  • Me and You and Everyone We Know

    ★★★★★

  • The Bridesmaid

    ★★★★★

  • The White Diamond

    ★★★★★

  • Taxi

    ★★★★★

  • Palindromes

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Garden State

    ★★★★★

  • Tarnation

    ★★★★★

  • High Tension

    ★★★★★

  • Final Destination 2

    ★★★★★

  • Thirteen

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • Scary Movie 2

    ★★★★★

  • The Center of the World

    ★★★★★

  • Fat Girl

    ★★★★★

  • Pulse

    ★★★★★

  • Waking Life

    ★★★★★

  • Chronically Unfeasible

    ★★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • My Best Fiend

    ★★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • Sitcom

    ★★★★★

  • The Idiots

    ★★★★★

  • My Life in Pink

    ★★★★★

  • Level Five

    ★★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Breaking the Waves

    ★★★★★

  • Total Eclipse

    ★★★★★

  • Gesualdo: Death for Five Voices

    ★★★★★

  • Natural Born Killers

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Take Care of Your Scarf, Tatiana

    ★★★★★

  • I Am My Own Woman

    ★★★★★

  • The Living End

    ★★★★★