Sort by
  • Evil Dead Rise

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Inside

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

  • Missing

    ★★★★

  • Babylon

    ★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Violent Night

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Black Adam

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Sick

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ½

  • Portrait of God

    ★★★

  • Beast

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Nope

    ★★

  • My Fake Boyfriend

    ★½

  • Lightyear

    ★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Shark Bait

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Guilty

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★