Peaceful has logged 13 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
½
Read the review Edit this entry