Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Braindead

Braindead

1992
×
★★
Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Battery

The Battery

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Animas

Animas

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
½
Edit this entry  
28
The Hero of Color City

The Hero of Color City

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Asian Connection

The Asian Connection

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Dampfnudelblues

Dampfnudelblues

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull

Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Samaritan Girl

Samaritan Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Forest

The Forest

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Abrakadabra

Abrakadabra

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Bleach

Bleach

2018
×
★★
Edit this entry