Daniel has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Climb

The Climb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry