Daniel has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Bleach

Bleach

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big Wave

Big Wave

1984
×
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry