Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Married by Christmas

Married by Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Naughty & Nice

Naughty & Nice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Calendar

The Christmas Calendar

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Decision

In Decision

×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Place Like This

A Place Like This

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Swim

Swim

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Senseless

Senseless

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry