micky has logged 353 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ted Bundy: Falling for a Killer

Ted Bundy: Falling for a Killer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Year One

Year One

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cat and the Moon

The Cat and the Moon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Climb

The Climb

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry