Sort by

micky has logged 40 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rampage: President Down

Rampage: President Down

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry