Sort by

📼 has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Intermission

Intermission

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tigerland

Tigerland

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Home at the End of the World

A Home at the End of the World

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry