RSS feed for pearwaldorf
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keanu

Keanu

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
George Takei's Allegiance Broadway

George Takei's Allegiance Broadway

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Agora

Agora

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
W.E.

W.E.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Secret

In Secret

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry