Peazze has logged 18 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry