RSS feed for Pedro
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
7 Años

7 Años

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry