• jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Together

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Léo Lins - O show mais repudiado do Brasil

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Marighella

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Flower Boy: A Conversation

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Como Se Tornar o Pior Aluno da Escola

    ½

  • Coffee with Cinnamon

    ★★★★½

  • mother!

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • A Man Amidst Bees

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Grown Ups 2

    ★★★★

  • This Is the End

    ★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Rat Fever

    ½

  • Neighboring Sounds

    ★★★½

  • Limitless

  • The Karate Kid

    ★★★★

  • Up

  • Radiohead: In Rainbows – From the Basement

    ★★★★★

  • Superhero Movie

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★★

  • Brother Bear

  • Spider-Man

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Shrek

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • Central Station

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★