• The Invisible Man

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Man from Earth

    ★★★★★

  • The Host

    ★★★★½

  • Good Bye Lenin!

    ★★★½

  • Ed Wood

    ★★★★

  • They Live

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★½