RSS feed for Pedro
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Edit this entry  
30
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Crash

Crash

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Awakener

The Awakener

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Nine

Nine

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry