Pedro has logged 28 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Long Way Home

Long Way Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
D.P.A. 2: O Filme: O Mistério Italiano

D.P.A. 2: O Filme: O Mistério Italiano

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Electric Hotel

The Electric Hotel

1908
×
Read the review Edit this entry