Sort by

PEDRO ✨ has logged 211 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Premonition

Premonition

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bruised

Bruised

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
½
Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry