Sort by

PEDRO ✨ has logged 48 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
Edit this entry  
31
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
28
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★½
Edit this entry  
27
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Term Life

Term Life

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
21
Kings

Kings

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
Edit this entry  
15
DC Showcase: Catwoman

DC Showcase: Catwoman

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Edit this entry  
15
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
Edit this entry  
07
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Desperados

Desperados

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Stand In

The Stand In

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
Edit this entry  
02
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry