• Voltei!

    ★★★

  • Double Dad

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Seiva Bruta

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dique

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Candango: Memoirs from a Festival

  • Soul

    ★★★★

  • Exumação da Arte

  • Napo

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Tudo Bem

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Memory House

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Apples

    ★★★½

  • O Nosso Amor Vai Embora

    ★½

  • Las Fauces

    ★★★

  • Pátria

    ★★

  • Victor's Body

    ★★★★

  • La Boca Del Diablo

    ★★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★

  • Gaze Club

    ★★½

  • Sunday Is Soccer Day

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Last Call

    ★★★★

  • The Lucky Ones

    ★★★½

  • Voyage Au Bout De La Nuit

    ★★★★

  • Clichy-Montfermeil

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Republic

  • Hollywood

  • Magia Azul

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • El Remanso

    ★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Veins of the World

    ★★★

  • My Name is Baghdad

    ★★★★

  • E no rumo do meu sangue

    ★★★★½

  • Cabeça de Nêgo

    ★★★★

  • Um Dia com Jerusa

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • A Yellow Animal

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • La Mamita

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Perifericu

    ★★★½

  • Mercy

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Frogs

  • Lavender

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Wolves

    ★★★½

  • Alelí

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • August

    ★★★

  • Sertânia

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★