• Extremo Ocidente

    ★★★

  • Ingra!

    ★★★

  • The Death of Lazarus

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The City of Abysses

    ★★★½

  • Cruella

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Abjetas 288

    ★★★½

  • Voltei!

    ★★½

  • Subterrânea

    ★★★

  • Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

    ★★★

  • Animais na Pista

    ★★½

  • Vander

    ★★½

  • The Path is Made by Walking

    ★★★½

  • Babelon

    ★★★

  • Levantado do Chão

    ★★★

  • Island of the Sun

    ★★★½

  • SAPATÃO: uma racha/dura no sistema

    ★★½

  • De Dora, por Sara

    ★★½

  • O menino e o ovo

  • The Siege

    ★★★½

  • The Mineral World

    ★★★

  • Lençol Branco

    ★★★

  • PIETÀ

    ★★★½

  • Perifericu

  • Yaõkwa - Imagem e Memória

    ★★★★½

  • Have You Ever Tried to Look Into My Eyes?

    ★★½

  • Out of Place

    ★★★

  • Mulher Oceano

    ★★★

  • #eagoraoque

  • Menarche

    ★★★½

  • Rodson ou (Onde o Sol Não Tem Dó)

    ★★★★

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ★★★

  • O Cemitério das Almas Perdidas

    ★★

  • Pátria

    ★★★

  • and a porcelain cat...

  • In Another Eye

  • The White Death of the Black Wizard

  • Dad Is Gone

  • The Largest Mass of Granite in the World

  • Sunday's Movie

    ★★★

  • De Fille en Aiguille

    ★★★

  • Republic

    ★★★½

  • Battlefield

  • Visit

    ★★★½

  • France Against the Robots

  • CALORCITO DE HOGAR

    ★★★½

  • A Nascente Mora Aqui

    ★★★★

  • NOTHOFAGUS

    ★★★

  • Floresta Espírito

    ★★★★

  • Sisters in the End of the World

    ★★

  • Undine

    ★★★½

  • sin título (año pasado)

    ★★

  • Chime on Trill

  • Blood Sings

    ★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Nũhũ yãgmũ yõg hãm: This Land Is Ours!

    ★★★★★

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Opy’i Regua

    ★★★½

  • Mutts

  • Pelano!

  • Frogs

  • The Fall

  • Morada das Ixtranhas

  • W

  • Sertânia

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★