Sort by
  • The Gospel According to St. Matthew

    ★★★★

  • Rio Babilônia

    ★★★½

  • Perdidos e Malditos

    ★★½

  • Akira

    ★★★★½

  • Elite Squad

    ½

  • Umberto D.

    ★★★★½

  • The Girl Who Knew Too Much

    ★★½

  • Last Year at Marienbad

    ★★★★

  • Metropolis

    ★★★★

  • La Ronde

    ★★★★

  • Orpheus

    ★★★★

  • Woyzeck

    ★★★½

  • The Green Room

    ★★½

  • Big Deal on Madonna Street

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Kes

    ★★★½

  • Hawks and Sparrows

    ★★★★

  • On Top of the Whale

    ★★★★