RSS feed for Alberto

Alberto has watched 28 films released in the 1970s.

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★½

  • The Bugs Bunny Road Runner Movie

    ★★★★

  • Moonraker

    ★★★

  • Animal House

    ★★½

  • Place without Limits

    ★★★★★

  • The 36th Chamber of Shaolin

    ★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★★★

  • The Spy Who Loved Me

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★½

  • One Sings, the Other Doesn't

    ★★★★½

  • The Vampires of Poverty

    ★★★★★

  • Canoa: A Shameful Memory

    ★★★★½

  • Wrong Move

    ★★★★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • The Man with the Golden Gun

    ★★½

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★

  • Alice in the Cities

    ★★★★½

  • Fe, esperanza y caridad

    ★★★★

  • American Graffiti

    ★★★★★

  • Live and Let Die

    ★★

  • Tout Va Bien

    ★★★★½

  • Solaris

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • What's Up, Doc?

    ★★★★½

  • Diamonds Are Forever

    ★★½

  • Hi, Mom!

    ★★★½

  • M*A*S*H

    ★★★★