RSS feed for Alberto

Alberto has watched 43 films released in the 1990s.

  • The World Is Not Enough

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • George Lucas in Love

    ★★★½

  • Beau Travail

    ★★★★½

  • My Neighbors the Yamadas

    ★★★½

  • Rosetta

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★★

  • Ronin

    ★★★★

  • The Last Days of Disco

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Tomorrow Never Dies

    ★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Contact

    ★★★★

  • Face/Off

    ★★★★

  • Con Air

    ★★★½

  • The Lost World: Jurassic Park

    ★★★

  • The Rock

    ★★★

  • Earth

    ★★

  • GoldenEye

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Kicking and Screaming

    ★★★½

  • Whisper of the Heart

    ★★★★½

  • Village of the Damned

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Barcelona

    ★★★★

  • Pom Poko

    ★★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★½

  • Ocean Waves

    ★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • Batman Returns

    ★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • A Brighter Summer Day

    ★★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • Danzón

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Postcards from the Edge

    ★★★★½

  • Metropolitan

    ★★★★★

  • Gremlins 2: The New Batch

    ★★★★½

  • Back to the Future Part III

    ★★★

  • Blue Steel

    ★★★½

  • Paris Is Burning

    ★★★★½