Alberto has logged 45 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do You Know Thomas?

Do You Know Thomas?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All the Freckles in the World

All the Freckles in the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lonesome Collectors

Lonesome Collectors

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marionette

Marionette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Olimpia

Olimpia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looking for Life

Looking for Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loser

Loser

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fire Rises: The Creation and Impact of The Dark Knight Trilogy

The Fire Rises: The Creation and Impact of The Dark Knight Trilogy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leto

Leto

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hulk

Hulk

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry