RSS feed for Alberto
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Eres mi pasión

Eres mi pasión

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lo más sencillo es complicarlo todo

Lo más sencillo es complicarlo todo

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overboard

Overboard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Intimate Battles

Intimate Battles

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Todo Mal

Todo Mal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry