• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • One Night Stand

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Losmen Bu Broto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Georgia

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • Affliction

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½