• Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Ghost Lab

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Finagle

    ★★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½