Sort by

Peng has logged 395 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry