Sort by

Sophie🌹 has logged 254 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
23 Walks

23 Walks

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Military Wives

Military Wives

2019
×
Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats & Dogs 3: Paws Unite

Cats & Dogs 3: Paws Unite

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swan Lake

Swan Lake

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thirsty

Thirsty

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clerks

Clerks

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry