Sort by

Sophie🌹 has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clerks

Clerks

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King and I

The King and I

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Looming Tower

The Looming Tower

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry