RSS feed for PepGuhly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
Edit this entry  
13
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
Edit this entry  
12
El Bulli: Cooking in Progress

El Bulli: Cooking in Progress

2011
×
Edit this entry  
12
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
11
Creswick

Creswick

2017
×
Edit this entry  
11
The Future Perfect

The Future Perfect

2016
×
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Edit this entry  
09
I Can't Sleep

I Can't Sleep

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man in the Well

Man in the Well

2016
×
Edit this entry  
07
Jobe'z World

Jobe'z World

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
Edit this entry  
06
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
Edit this entry  
06
The Gleaners & I

The Gleaners & I

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★
Edit this entry  
05
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
05
Room 666

Room 666

1982
×
Edit this entry  
04
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Edit this entry  
04
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
Edit this entry  
04
Polyester

Polyester

1981
×
Edit this entry  
04
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
Edit this entry  
04
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★
Edit this entry  
02
Breakwater

Breakwater

2019
×
Edit this entry  
02
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★
Edit this entry  
02
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Double World

Double World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Spider and the Bee

The Spider and the Bee

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sunny

Sunny

2013
×
Edit this entry  
30
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Discarnates

The Discarnates

1988
×
Edit this entry  
30
Princess Jellyfish

Princess Jellyfish

2014
×
Edit this entry  
29
Science Friction

Science Friction

1959
×
Edit this entry  
29
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encounters of the Spooky Kind

Encounters of the Spooky Kind

1980
×
Edit this entry  
29
Bunny Drop

Bunny Drop

2011
×
★★★★
Edit this entry