• The Invisible Man

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Q Ball

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★

  • Luce

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • Monos

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★½

  • American Factory

    ★★★★½