• The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Turnstile Love Connection

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

  • Gaia

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Dark City Beneath the Beat

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sharp Objects

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

  • Hereditary

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • Starred Up

    ★★★★

  • Amour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Screaming Man

    ★★★★

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • City of Life and Death

    ★★★★½

  • Doubt

    ★★★★

  • The Wrestler

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Pusher II: With Blood on My Hands

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★½