RSS feed for Tony

Tony has logged 62 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Edit this entry  
03
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry