Sort by

Per has logged 13 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anand

Anand

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry