Sort by

Per has logged 107 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
Edit this entry  
22
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Job

Inside Job

2010
×
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie Strap, Froggy Ball and Their Friends

Charlie Strap, Froggy Ball and Their Friends

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
Edit this entry  
18
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Most Unknown

The Most Unknown

2018
×
Edit this entry  
29
Hagmans konditori

Hagmans konditori

2013
×
Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
CODE: Debugging the Gender Gap

CODE: Debugging the Gender Gap

2015
×
Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
Edit this entry  
11
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
Edit this entry  
03
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
Edit this entry  
03
Icarus

Icarus

2017
×
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
08
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry