• Crush

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Greenland

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • XX

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

    ★★★

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Loving

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Always Shine

    ½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Cameraperson

    ★★★★

  • Lovesong

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★½

  • First Girl I Loved

    ★½

  • The Eyes of My Mother

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★½

  • Savageland

    ★★★★½

  • Spectre

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Sanjay's Super Team

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★

  • The Martian

    ★½

  • A War

    ★½

  • Steve Jobs

    ★½