Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Billie

Billie

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Edit this entry  
05
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★
Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
The American

The American

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Owning Mahowny

Owning Mahowny

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry