RSS feed for Peter

Peter has logged 192 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ema

Ema

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Reclaim

Reclaim

2014
×
★★
Edit this entry  
29
The Audition

The Audition

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Orphanage

The Orphanage

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Next Guardian

The Next Guardian

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
In a Moment

In a Moment

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
White Sun

White Sun

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
Truth

Truth

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Doom

Doom

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Spring Uje spring

Spring Uje spring

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
13

13

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Push

Push

2009
×
★★
Edit this entry  
26
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Edit this entry