Sort by

Peter has logged 374 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pili

Pili

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Charlatan

Charlatan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Hive

Hive

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★
Edit this entry  
27
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The County

The County

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Mulan II

Mulan II

2004
×
★½
Edit this entry  
10
The Ties

The Ties

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Edit this entry