Sort by

Kevin💙 has logged 98 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marshall

Marshall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trader

The Trader

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Capote

Capote

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
People Like Us

People Like Us

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Interrogation

The Interrogation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Personal Effects

Personal Effects

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry