Sort by

Kevin💙 has logged 598 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Fair Haven

Fair Haven

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Garfield

Garfield

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Edit this entry  
18
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Angel Eyes

Angel Eyes

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Polaroid

Polaroid

2019
×
Edit this entry  
03
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★
Edit this entry