nathan has logged 50 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry