nathan has logged 56 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On Her Shoulders

On Her Shoulders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Upside

The Upside

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Funny Cow

Funny Cow

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry